Les zažiaril čistotou

rok 2013

Po zime bola v lese kopa suchých polámaných haluzí a chodníčky boli celkom zarastené. Všade vyrastali nebezpečné agáty a nechýbali ani plastové smeti. Dobrá myšlienka priniesla možnosti dať tieto veci na poriadok. A teraz?  Lesné chodníky priam volajú na prechádzku, výrastky agátov zmizli,  suché drevo sme vyzbierali a odložili na táboráky.  Nie nebolo to v Rakúsku, ani v Nemecku. Bolo to u nás doma v Ivanke pri Dunaji….

Asi jediný les, ktorý prináša do duše pokoj a radosť je les okolo I Klubu.  Prostredníctvom úspešného projektu Naše mesto sme vyčistili les a pripravili ho na denné tábory pre naše deti.  Pomáhalo nám 10 dobrovoľníkov z banky ČSOB a spoločnosti  ZSE.  Tento lesík má síce iba 80 árov, ale 10 dobrovoľníkov tu urobilo krásny poriadok.

Nevdojak mi napadá myšlienka,  že v Ivanke bol krásny Benový les. Ale už nie je. Nikto sem nechodí načerpať silu. Každý sa z lesa vráti nahnevaný.  Nemali by sme lesu trochu pomôcť?  Vlastne tým pomôžeme aj nám samým, pretože les bude ozdravovať,  dávať silu a pokoj.  Ak neprestaneme  IBA nadávať, nič sa nezmení.

Prinášam vám fotografie nášho lesa v I Klube.  Čo keby taký bol aj Benový les?

Viki Gavaldová